Dubrovnik -Cavtat- Budva-Kotor 2 Dite

  • 2 Days
  • Max People : 50
  • Datat : Mars: 2-3 ;7-8;8-9, 9-10 ; 16-17 ; 23-24 ; 30-31 Prill: 6-7 ; 13-14 ; 20-21 ; 27-28
  • Min Age: 18+
  • Pickup: Te terminali pas pallatit te sportit Asllan Rusi
Description

Dubrovnik -Cavtat- Budva-Kotor 2 Dite

 

Akomodimi:

Hotel 4* Mengjes  - 79€/P

Cfare duhet te keni me vete:

  1. Pasaporte

Detaje te tjera:

-Ne rast anullimi nga klienti,pagesa eshte e pakthyeshme

-Ne rast anullimi nga agjensia,pagesa kthehet ne vleren 100%

-Femijet 0-3 vjec pa pagese

-Femijet 4-7 vjec paguajne 50% te cmimit.(Akomodimi ne dhome me prinderit)

-Rezervimi mbyllet ne momentin qe kryhet pagesa e plote.

 

📌Per rezervime na kontaktoni :

+355686010000/+355696006606 (WhatsApp,SMS) ose DM @selectours.al📌

 

📍Adresa: 

1.Rruga e Durresit,ngjitur me banken Intesa SanPaolo.

 

Price Includes
Transporti vajtje-ardhje
Akomodimi në Hotel 4*
Mëngjesi
Guida shoqeruese

Travel Styles

Cultural
Nature & Adventure
Marine
Activities
Special Interest

Facilities

Wifi
Itinerary

Nisja nga Tirana në orën 05:00 tek terminali ,pas pallatit te sportit "Asllan Rusi. Pas kalimit te pikes doganore Murriqan, ndalese per te konsumuar mengjesin, -Vazhdojme drejt rivierës se Malit të Zi me një ndalesë panoramike në Shën Stefan ku do kemi mundësi për një pushim të shkurtër për fotografi. -Me pas nisemi drejt Kotorrit. -Vizite panoramike ne Kotorr. Kotorri eshte pjese e Trashegimive Kulturore te UNESCO-s. Aty do kemi mundesite shohim Katedralen e St. Triphonit dhe Kishen e St. Nicolas. -Nisemi per vizite drejt qytezes se bukur Cavtat, ku do te bejme nje vizite te shkurter te atraksioneve turistike te tij. Ndalesa per te konsumuar dreket (opsionale). Me pas nisemi drejt Dubrovnikut per tu akomoduar ne hotel dhe per te konsumuar darken.

-Pas mengjesit ne hotel nisim viziten ne qytetin e vjeter te Dubrovnikut -Ai cilesohet si nje nga perlat e Adriatikut. Raguza ka qene gjithmone ure komunikimi per Europen. Qyteti eshte pjese e Trashegimive Kulturore te UNESCO-s -Vizita perfshin: Manastirin Francescan & Domenican. Porta e Piles dhe Ujembledhesin Onofrio, Farmacia e Vjeter, Shetitorja kryesore e qytetit Stradun, Katedralja e qytetit , Pallati i Dukes -Me pas do te vizitojme Uren Tudjman. -Nisemi per ne Muriqan per te vazhduar me procedurat e kalimit te kufirit Shqiptar.

Location
Reviews

0/5

Not Rated
From 0 review
Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0
No Review
You must log in to write review
From €79
Start Date
{{start_date_html}}
Guests

Extra prices:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}

Selectours Verified

Member Since May 2022

from
€79
0 Review
WhatsApp