Peje-Ujevara e Drinit -Prishtine - Prizren 2 Ditë

0 Review
  • 4-5 ; 11-12 ; 18-19 ; 25-26 MAJ 1-2 ; 8-9 ; 15-16 ; 22-23 ; 29-30 Qershor
  • Pickup: Te terminali pas pallatit te sportit Asllan Rusi
Description

Tur 2 ditor në Pejë-Ujëvara e Drinit -Prishtinë - Prizren

 

🏨Akomodimi:

Hotel Dukagjini 5* - 59€/P (SPA & Pishine Dimerore)  (Opsionale Darka 20€/Ekstra)

Hotel Gold In 4* - 49€/P Mengjes 

 

🗓️Datat:   11-12 ; 18-19 ; 25-26 MAJ 
                  1-2 ; 8-9 ; 15-16 ; 22-23 ; 29-30 Qershor

🚌Nisje nga Tirana, Durresi (Kosto Extra 5€)

 

✅Te perfshira ne cmim:

1. Transporti vajtje-ardhje;

2. Akomodimi ne hotel

3. Mengjesi;

4. Guida shoqeruese;

 

📲 Për të rezervuar kontakto në: +355686010000/ +355696006606 ( WhatsApp, SMS) ose 📥DM @selectours.al

 

✅Programi:

 

Dita 1️⃣

🔹Nisja nga Tirana ne oren 06:30 te terminali, mbrapa pallatit te Sportit Asllan Rusi

🔹Vazhdojme drejt pikes se doganes ne Morine.

🔹Ndalese e shkurter gjate rruges per kafen e mengjesit.

🔹Nisemi ne drejtim te Pejes ku do te vizitojme Shpellen e Radacit dhe Ujevaren e Drinit te Bardhe.

🔹Me pas vazhdojme drejt Grykes se Rugoves per te shijuar natyren e saj te bukur ku do te kemi mundesi te provojme Zip Line (opsionale 10€)

🔹Konsumimi i drekes ne nje nga restorantet e zones.

🔹Akomodimi ne hotel;

🔹Qendrim i lire per te shetitur ne qytetin e Pejes ku do te vizitohet:

- Pazari i Vjeter;

- Mulliri i Haxhi Zekes;

- Parku i Paqes.

🔹Konsumimi i darkes ne hotel/restorantet e zones.

 

Dita 2️⃣

🔹Pas konsumimit te mengjesit do te nisemi drejt Prishtines ku do te bejme shopping nje nga Qendrat Me te medha ne Ballkan Prishtina Mall

🔹Me pas vazhdojme drejt Prizrenit per te vizituar Muzeun e Lidhjes se Prizrenit, Pazarin e Vjeter, Xhamine etj..

🔹Konsumimi i drekes ne Prizren;

🔹Nisemi drejt Tiranes me ndalesa te shkurtra.

➡️Cfare duhet te keni me vete:

- Pashaporte/Karte ID;

➡️Rezervimi mbyllet ne momentin qe kryhet pagesa.

 

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Selectours.al - Tour Operator (@selectours.al)

Price Includes
Transporti vajtje-ardhje
Akomodimi ne hotel
Mengjesi
Guida shoqeruese
Foto me aparat profesional
Price Excludes
1• ZIP-LINE 10€/Personi.

Travel Styles

Cultural
Nature & Adventure
Activities
Festival & Events
Itinerary

-Nisja nga Tirana ne oren 06:30 te terminali, mbrapa pallatit te Sportit Asllan Rusi. Vazhdojme drejt pikes se doganes ne Morine. Ndalese e shkurter gjate rruges per kafen e mengjesit. Nisemi ne drejtim te Pejes ku do te vizitojme Shpellen e Radacit dhe Ujevaren e Drinit te Bardhe. Me pas vazhdojme drejt Grykes se Rugoves per te shijuar natyren e saj te bukur ku do te kemi mundesi te provojme Zip Line (opsionale 10€) Konsumimi i drekes ne nje nga restorantet e zones. Akomodimi ne hotel. Qendrim i lire per te shetitur ne qytetin e Pejes ku do te vizitohet: - Pazari i Vjeter; - Mulliri i Haxhi Zekes; - Parku i Paqes. Konsumimi i darkes ne hotel/restorantet e zones.

Pas konsumimit te mengjesit do te nisemi drejt Prishtines ku do te bejme shopping nje nga Qendrat Me te medha ne Ballkan "Prishtina Mall" Me pas vazhdojme drejt Prizrenit per te vizituar Muzeun e Lidhjes se Prizrenit, Pazarin e Vjeter, Xhamine etj.. Konsumimi i drekes ne Prizren; Nisemi drejt Tiranes me ndalesa te shkurtra.

Reviews

0/5

Not Rated
From 0 review
Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0
No Review
You must log in to write review
From €49
Start Date
{{start_date_html}}
Guests

Extra prices:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}

Selectours Verified

Member Since May 2022

from
€49
0 Review
WhatsApp